Včera jsem předal byt v Brně. Byl jsem statečnej a slzy se nekonaly, respektive ne hned. Cestou do Ostravy jsem se ještě stavil rozloučit se zroditelkou. Všecko proběhlo hladce, matinka plakala, jak kdybych se stěhoval do Grónska. Byl jsem opět silnej a nedal dojetí znát. Hupsl jsem do opravenýho auta a jak jsem míjel ceduli přeškrtlýho Brna, musel jsem si ve svým nekuřáckým autě zapálit, bo jsem byl fakt rozněžnělej. Cesta kupodivu proběhla hladce, v Ově jsem vynosil do bytu poslední věci a z posledních sil ještě vyrazil do IKEA koupit stůl a židle. Skoro u kasy na mě vykoukl bezva koberec, červenej s bíločernýma očima. Přítel mi na jeho fotku napsal, že je šílenej, proto se ke mně hodí. Vzal jsem ho. A ještě jsem přihodil dárek Příteli, který je současně splněným slibem. Příště napíšu, jak se dárek líbil.

Když jsem se ale včera dostal na dálnici za Olmik, kde už je to na pohodku, začaly se mi hlavou honit bilancující myšlenky. Co mi tahle akce vzala a co dala. Tady to je:

  • Zarka si konečně vzpomněla, že jízda autem není mučírna. Budem se muset stěhovat častěji, bo ji zas poznávám takovou, jakou bývala. Odolnou vůči všemu.
  • Moje sebevědomí, který přes vizáž drsňáka není bůhvíjaký, se tetelí blahem. Dal jsem to!
  • V nouzi poznáš přítele – ano je to tak! Moji pseudokamarádi a pseudopřátelé záhadně neměli celý prázdniny čas mi pomoci, s ničím. A ti, který jsem mylně řadil mezi pouhý známý, mi pomohli nejvíc!
  • Jsem po svojí matce. Navenek ledový království, silnej v kramflecích. Uvnitř cíťa. Zaplať pánbůh za to!
  • Přítel, jak víte, se vyjádřil. Chtěl jsem si být jistější, že ví, do čeho v mém případě jde. Teď si jistější jsem, bo neutekl a před usnutím se stále držíme za ruce. Zvládli jsme spolu celou tuhle šílenou akci, včetně tisíce drobných karambolů.
  • Věci, chtějí svůj čas. Posledních šest let jsem mluvil o tom, že si koupím svoje bydlení a přestěhuju se. A furt se nic nedělo. Žádnej byt nebo dům mě neposadil na zadnici. A pak, však víte. Jsem teď přestěhovanej, znovu v nájmu a cítím, že tohle je správná cesta.
  • Když člověk říká, že už nemůže, tak může ještě třikrát tolik!
  • Strašně mě baví řídit. Za poslední měsíc jsem Brno-Ova otočil 8x, 3x jsem byl v Hradci a furt mi to není dost.
  • Kooperativa je sice banda debilů, ale titíž debilové zlikvidovali škodu za méně než 24 hodin. Peníze ještě nepřišly, ale jsou na cestě. Klobouk dolů!

Dneska jsem se pustil do sestavení koupenýho nábytku, takže tohle už píšu jak člověk – notebook na stole a zadek na židli! Zdaleka nemám vybalený, ale už se to tu začíná podobat bytu, ve kterým člověk bydlet chce. Nahodile jsem si ke šroubování zapnul telku, běžela zrovna doktorka Quinnová a pak Jessica Fletcher – úúúplně jak doma, když jsem zničenej mezi směnama usínal u obrazovky. Nevěřil bych, jak mám citlivej palec na pravý ruce. Imbusáček made by IKEA mi při dotahování zas připomněl, že bych měl daleko víc dělat něco užitečnýho. Krabice jsem samozřejmě vyhodil do kontejneru na papír a cestou zpátky si ve schránce vyzvedl měsíčník CENTRUM. V Brně jsem hltal Řeč, tak proč tady ne tenhle, že. Přítel zítra dělá zkoušku v autoškole, tak mu držím (a držte palce), ať to dá a může mě vozit.

Poslušně hlásím, že akce Ostrava je úspěšně dokončená. Ve čtvrtek vám napíšu, jak proběhl první den v nové práci. Teď letím na poštu poslat UPC modem a pak se mám vidět s kámoškou. Juch! Su tady už fakt jak doma.

P.S. Zvláštní poděkování patří Milušce, která nám pomohla se stěhováním. Neváhala překonat svůj odpor k dlouhým cestám autem a přijela z Hradce do Brna a pak jela do Ostravy! Drahá, tisíceré díky! Dále poděkování patří Martičce. Za azyl, když bylo nejhůř, za azyl, když už není v Brně byt a za půjčení hotovosti na opravu auta. Martičko, děkuji Vám! Pomohla jste mi v pravý čas! Poděkování patří i Aleškovi za pomoc při stěhování. Dále děkuji všem těm, kteří mi pomohli slovem, darem nebo jakkoli jinak!

wp-image-2052141817jpg.jpgwp-image-568065865jpg.jpg

3 komentáře: „Dr. Quinn, Jessica Fletcher bolavej palec a kapka bilancování

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s