Muži jistě vědí, o čem bude řeč. Dámám to osvětlím.

Když se nám mužům chce na malou jinde než doma, chodíme obvykle k pisoáru. Ti stydlivější z nás trpí parurézou, což je neschopnost močit před jinými lidmi. My ostatní se hrdinně postavíme k mušli a prosti oblečení v přední části těla jdeme do toho. Na první pohled banální záležitost, avšak i ta má v sobě pevná pravidla, která neradno překračovat.

Je to jednoduché. Když jsou na zdi pisoáry v sudém počtu (dva je nejhorší možná varianta), stoupají si muži vždy tak, aby mezi nimi bylo právě nebo alespoň volné místo. Pokud muži přicházejí na toaletu spolu, rozcházejí se každý ke svému stupátku dle pravidla v předchozí větě. Přijde-li muž sám a nikdo jiný nekoná potřebu, stoupne si tam, kde je mu libo. Obvykle ale ke krajnímu místu. Jiná situace nastává, když muž vstupuje na záchod sám a u pisoáru stojí jeden nebo více mužů. Nastává řešení těžkého úkolu. V rychlosti je třeba spočítat, kolik pisoárů je k dispozici, jak jsou obsazeny, dodržet pravidlo volného mezimísta. Není-li takové mezimísto k dispozici, pak ti decentnější odchází do kabiny čistoty, ti drsnější se vmáčknou mezi dva spolustojící.

Analogicky platí pravidlo volného mezimísta i pro lichou řadu pisoárů. Nově příchozí si vždy vybere krajní (v případě řady tří) pisoár, případně od kraje liché místo (třeba třetí zprava). Nikdy, opravdu nikdy, nečurá osamocený muž uprostřed liché řady. Znemožnil (nebo aspoň velmi zkomplikoval) by tím ostatním příchozím možnost klidného vyprázdnění.

Tuhle hru jsem si dnes uvědomil na toaletě v Hradci. Byly tam totiž 4 mušle, a ačkoli nemám stydlivý měchýř (parurézu), musel jsem zaplout k míse, pač prostě nebylo to volný místečko. Vyhlašuju – Hnutí za volné pisoáry ve veřejném prostoru!

P.S. Jak jsou na tom dámy? Mají podobná pravidla v kabinkách nebo u umyvadel?

www-brocode-org_1391620165.png

Reklamy

2 komentáře: „Pisoárová etiketa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s