Odpo jsem se fest zakousl do učení. Fičel jsem jak drak, drtil a drtil a drtil. Výsledkem je naučená celá kyberkultura, která je dlouhá jak tejden před výplatou. V drobných pauzičkách jsem si mumlal učivo ze včera. A pak se to stalo.

Seděl jsem v kuchyni na kanapíčku, bafal jsem cigo, koukal z okna na krásný odpoledne, který trávím doma nad papírama. Zrakem jsem mimoděk přejel po okenním rámu, na Exiho, kterej zas číhal na fiktivní holuby. V tom oko mé spočinulo na vrstvě prachu a ťapiček na hraně parapetu. A bylo vymalovaný.

Takže dneska krom učení máme umytý okna, parapety, nábytek, vycíděnou koupelnu i toaletu (i kočičí), myčka jela asi pětkrát, pračky nepočítám. Mazel se po chvíli vložil do víru sava a mydlinek a vysál a vytřel, vydrbal šporhelt a lednici.

Moudro dne: Hrabat (nejen z učení) vám může začít kdykoli. Jen před zkouškama je fakt lepší nebýt doma, pač mimo vlastní území nehrozí uklízecí tříhodinovka.

Mám z toho ale radost, protože třeba na lednici, kde se věčně vyvaluje Exi, byly ťapičky a černej povlak taky. Domácnost nám teď sice voní detergenty, ale ten lesk. Ten je!

P.S. Jsem šťastnej, že nemáme záclony, závěsy, žaluzie a další blbosti na prach! To bych nedal!

P.P.S. Meggie taky dostala čistej pelech.

P.P.P.S. Moje dnešní křeč zašla tak daleko, že jsme po osmé vyrazili do Lidla pro živiny. Cestou zpátky jsem byl umluven a stavili jsme se v mekáči, takže těch deset kaiserek a párky, na který jsem měl mega chuť, odložím na noc nebo zítra.

P.P.P.P.S. Kvitka potřebují akutně přesadit, obyvák a kuchyně zas vymalovat, silikon kolem vany vyměnit, omítka u okýnka nad vanou seškrábnout a znovu nahodit… Musím hned zítra odjet k Martě, bo jinak reálně hrozí, že sice možná budu bakalář, ale rozhodně tenhle byt proměním v katalogovej obrázek!

clean-house-icon-hand-rubber-glove-holding-shining-flat-vector-cartoon-illustration-objects-isolated-white-background-96418234.jpg

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s