Nechtěně a dílem taky nečekaně jsem vyslechl část hovoru dvou kolegyň. Neznám je, ale i tak mě dost zarazilo, o čem si povídaly. Jedna totiž té druhé líčila, co smí a co nesmí a proč. Doslova tam padala slova typu his rules, partner wants me to, překladem: jeho pravidla a partner chce, abych…

Říkala, že její přítel jí zakázal ostříhat si vlasy a naopak jí řekl, že si přeje, aby se barvila na rezavo. Ta druhá přisadila s tím, že ten její zas chce, aby nosila šaty a sukně a výstřihy, ale nikoli příliš vyzývavé, protože co je moc je moc.

Jejich debata pokračovala, ale to už jsem byl na odchodu. Proč to ale píšu. Protože mě to vyvedlo mimo můj běžnej rámec uvažování. Obě holky totiž nebyly žádný mladý kačátka hloupý, aby jim musel a měl někdo říkat, co mají a nemají dělat. A ani jedna z nich nepůsobila dojmem plastové barbie, která je doma chlapovi dekorativním prvkem a příležitostně vycpávkou do postele. Prostě děvčata jak lusk, obě ganz normál osoby.

Možná, a to připouštím, jsem naivka a ve vztazích žena-muž se nevyznám, ale je to opravu takto? Myslím tím, jestli se děje běžně, že ženská jde chlapovi na ruku i ve věcech, do kterých mu prd je? Jako třeba střih a barva vlasů, výběr oblečení nebo další nepodstatný věci. Já totiž mám kamarádek mrak, ale žádná se nikdy ani náznakem nezmínila, že by jim partner doma sdělil své požadavky na jejich vizuál. O stupidech a jejich předpotopních názorech na dělbu práce stylem ženské vs. mužské práce nemluvím, takový moje kámošky nepotkávají, nebo ne moc často a ne na dlouho.

Ne ale vážně. Pánové! Co se to s váma dějě? Jeblo vám už definitivně? Že jakože já nejsem vzorem světce, ale partnerovi nediktuju, co si má nebo nemá vzít na sebe.

A vy, dámy. Fakt vám smí vaši mužové zasahovat takhle moc do života? A pokud ano, proč? Nechci vás ponížit ještě víc, ale zajímají mě vaše důvody, pro které to děláte. Proč dovolíte někomu jinýmu, aby o vás rozhodoval?

No. Ona ta situace v úvodu byla kapku jinak, protože s jednou tou dívčinou jsem nakonec i mluvil, ale v zájmu zachování její anonymity to nechávám takto v rovině hypotézy.

P.S. Každopádně jsem jí řekl, že jejího chlapa neznám, ale že je chudák nesebevědomej, když ji potřebuje ovládat! A za tím stojím, vlak nevlak! A vy všichni/všechny byste měli /y taky!

P.P.S. Vyhlašuju měsíc srpen měsícem osobní svobody! Pro všechny, včetně obarvených rezek! 😜

depositphotos_60265917-stock-illustration-vector-illustration-of-beautiful-girls.jpg

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s