Koutky obou očí jsem si projel školní vzdělávací plán a zmocnily se mne protichůdné pocity. Jako, bavíme se o 6. a 8. třídě základky, takže by každej z nás měl sypat větný členy, poměry hlavních vět nebo slohový cvíča z rukávu. Totéž v angličtince u těch, kteří jí prošli. A víte co? Asi nebudu hned chytřejší než šesťák/osmák, protože jsem na mou duši dávno zapomněl, jak vypadá vedlejší věta doplňková. Jeden by řekl, že česky umí, vidí chyby v textu, aniž by je vidět chtěl, vládne jakž takž slušným stylem projevu… No a pak si otevře učebnici a pátrá v dávno zasunutých šochtličkách po jmenných tvarech přídavných jmen, třeba (zdráv, mlád, stár…).

Dobrou zprávou zůstává, že zrovinka šesťáci se mají naučit odlišit spisovný jazyk od nespisovného, včetně nářečí. No a tak to se moc těším, bo su synek z Brniska a za dva roky jsem kde co pochytil tu na severu, no ni? Již nyní tak zřetelně vidím hodinu pohádek v hantecu a dřysty Ostravaka ostravskeho.

Jinak zatím bojuju sám se sebou a s pochybami mně vlastními – jestli to dám. Čtu na webu zkušenosti zkušenějších kolegů. A prej cítit se před začátkem učitelování jako debil, kterej si nepamatuje ani svoje jméno, je ganz normální. No, tak snad si na Maxe vzpomenu, až vejdu poprvé do třídy.

Jo a mimochodem! Už jen čtyři směny! To tak vidím, že mi skončí noční zevlování doma, nekonečný potulování se v mým meziastrálním světě temné kuchyně, kafika na kanapíčku a tak. Teda, kanapíčko bude, jen ještě furt nevím kde, protože bydlení stále nepořešeno. Aktuálně to vypadá na koleje v Praze, kde bych coby student jiné školy mohl dostat podobnou cenu jako místní. A před tím aspoň týden u Hany a jejích zkušeností…

survival_hero

P.S. Dost jsem se teď nasmál, když jsem si četl slovník hantecu. Jojo, moc dobře si pamatuju, jak mi doma říkali, abych nedlachnil furt toho čokla, že pak budu celej umolousanej, že si mám valit umýt klepeta, dát si majzla na šolichy, mít šneky v cajku a že na šlajznu je nélepčí vasr.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s