Jak jsem slíbil v předchozím blogu, napsal jsem dnes úderku jeho blahorodí školnímu nejvyššímu, kolegovi Plagovi a jeho týmu. Netřeba sem kopírovat celý text. Písmenkoval jsem o tom problému slovesa mít/vlastnit něco v angličtině (have vs. have got) a žádal ministerstvo o revizi učebnic pro základní školy, protože Project edice se mi vážně jeví úděsně!

MSMT.PNG

Vám, kteří byste se rádi naučili pořádně anglicky, můžu s čistým svědomím doporučit knihy od Cambridge Press, konkrétně řadu English Grammar In Use, ve které červená kniha je pro začátečníky, modrá pro středně pokročilé a zelená pro pokročilé. Stojí sice kolem šesti stovek, ale opravdu se něco naučíte. Komu by nevyhovovalo, že je učebnice celá anglicky, můžu doporučit česky psanou knihu Angličtina (nejen) pro samouky, kterou teď seženete za méně než tři kilča.

img_3479.jpg

anglictina-nejen-pro-samouky-klic-9788073352608.280299474.1534885681.jpg

Reklamy

1 komentář: „MŠMT psaníčko

  1. já četla jsem i předchozí příspěvky, a bylo by to na delší diskuzi (o sociálních bublinách, jinak nastavené realitě..). Jen k těm učebnicím – myslím, že zaujímáte jednoznačný Osobní postoj. Z praxe vím, že při výuce jde hlavně o učitele. Bude pro vás možná překvapení, že zrovna Project používají i někteří ti opravdu „dobří“ (výsledky jsou vidět na jejich studentech, dnes mnohdy v zahraničí) – a další si zase vybrali ze seznamu MŠMT (kde jich je v nabídce více než 6 stran) + ty, které zaplatí rodiče. Kromě toho – není pravdou, že každé dítě se touží Bezvadně naučit jazyk. Naopak. Z valné většiny to i v dnešním světě vnímají jakožto „vopruz“. PS: mně se zase nelíbí, že při výuce češtiny pro cizince se Běžně a Schváleně užívá „abysme“ – jelikož „hovorově“…

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s