Jak furt slídím po webu a hledám si práci, vyčenichal jsem dneska tutovku! Jedna pražská firma hledá copywritera (česky psavce). A co myslíte? No jistěěě! Hned jsem sedl a napsal jsem jim. V inzerátu stálo, že chtějí kreativního člověka, takže jsem motivační dopis napsal rovnou dvakrát. Jednou super formálně, spisovně, se slovy typu domnívám se, dovoluji si a tak. Podruhý pak svým stylem, kterej tady čtete a kterej mě dělá mnou.

No a abych nebyl za tlachala, kopíruju sem tu svoji část. A je mi už teď jasný, že i když jsem to po sobě četl stokrát, něco tam někdo objeví. Ale o to asi tak nejde, doufám.

Děcka! Jakože IT je super a rozumím tomu fest, ale psát? To by bylo terno! Mega terno!

Výstřižek.PNG

Milí a ještě milejší, zdraví Vás Váš (jde to i vás váš) psavec!

Nebojte se mě, že jsem ajťák. Rozumím sice jedničkám a nulám (minimálně to slušně předstírám), sítím a dalším udělátkům, ale nejvíc, jakože fakt upe hafo nejvíc, mě baví psát.

Idyla jak od Rosamunde Pilcher, že? Hotová pryty vumen! Už jen abych u Vás potkal Richarda Gerea, kterej mi napustí vanu a pozve mě do hoch divadla.

Ne, opravdu se mě neděste. IT jsem se sice věnoval víc než třetinu svýho života, ale stihl jsem i další kratochvíle. Třeba se naučit hezky česky. A protože su z Brna, tak sem tam valím betalný války. No jo, jenže před dvěma lety jsem se přestěhoval do Ostravy, kde se mi do toho připletly fajny dřysty. Ve všech případech česky umím. Poznám rozdíl mezi „máma mě vždycky podrží“ a „máma mně vždycky podrží“, vím taky, že není „standartem“, aby všichni v Česku uměli česky. Však to denně čtete v novinách a na fejsbůku. Jooo. Zájmeno jenž skloňovat dovedu a přechodníky (s malým online checkem) dávám. Dost mě vytáčí hrubice ve shodě a nesnáším záměny ta/ty u slov středního rodu.

Vás beztak zajímá víc moje vytříbená stylistika a kreativita, no ni? A proto Vám dneska píšu, jak mi zobák narost. Jak jinak se dozvíte, že mám hlavu i na něco jinýho, než jen aby mi nepršelo do krku.
Pod čarou tak přidávám ofiko žádost o fleka. To ať vidíte, že krom tlachání o své genialitě dovedu napsat seriózně i tři odstavce. Příště, když mi odpovíte, Vám jich napíšu třeba sto.

Psaní, slovům, obratům a všemu jazykovýmu se věnuju hromadu roků. Dřív jsem si štosoval řádky v šuplíku, poslední dva roky je publikuju na blogu. Někdy píšu spisovně a jindy ne. Je jasný, že v oficiálním projevu se držím zlatých rad naší gymnaziální češtinářky.

No. Nebudu Vás už víc prudit, abyste mi nevzali roha dřív, než dočtete můj úžasnej životopis a super formální motivační dopis. Tak co? Berete výzvu a pozvete si na pohovor ausgerechnet mě?

P.S. Dneska jsem byl podruhé na prcáku. Nemám furt zápočťák ze školy, i když jsem jim psal. Zprávou dne ovšem je, že podpora bude z výdělku z posledního zaměstnání. Takže mi to asi spočítají ze tří dnů, co jsem strávil v Čechách, nebo nevím.

P.P.S. Včera mi jedna kámoška řekla, ať zvolním, ať se míň snažím najít si práci. Prej mám odpočívat a užívat si volna. Pfff. Už su oleženej ze všech stran, lokty mám otlačený od podpírání si hlavy nad knížkama. Jestli něco nenajdu do konce října, půjdu dělat do lahůdek do marketu. Kdysi na střední jsem taky prodával salámy, tak proč ne teď, že.

Reklamy

4 komentáře: „Vemou mě? Nevemou mě? Vemou mě!

  1. Vím, vím. Jen se to doma mezi knihou v betli, sporákem a pračkou zdá nekonečně dlouhý! Každopádně jsem přišel na vhodnou odpověď na pohovorech na otázku, jaká je moje špatná vlastnost: Nedočkavost! 🤔🤫😇

   To se mi líbí

   1. Máte tip? Co zmínit jako nejlepší a nejhorší vlastnost a u toho nelhat? Fakt su z toho jelen, pač nevím, co vlastně říct tak, aby mi to neublížilo. Zároveň ale, abych zněl pravdivě… 😂 Alchymie pohovoru je mi prostě utajena. A to jsem dřív pohovory vedl. Akorát jsem se neptal na nesmysly. Zajímalo mě, co ten člověk umí a zná a proč přišel. 🧐

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s