Zajímavý sledovat, jak se přístupy k jednomu a témuž zadání podstatně liší obor od oboru. Tak třeba dneska jsem mluvil s Danou, s pančelkou matikářkou od Prahy. A dostali jsme se k tomu, že rozdala 15 pětek, pač děcka ve čtvrté třídě neumí zásadu nerovnosti v trojúhelníku. No a hádejte, jak jsem dopadl. Dostal jsem pětku jak Brno taky a navrch kopec srandy, pač jsem nejen netušil, co se po mně chce, ale navíc jsem se svými inovativními řešeními v duchu uměnovědy nepochodil.

Zadání zní takto:

Ověř, zda lze trojúhelník sestrojit! Nechť je dán trojúhelník ABC, v němž a = 1 cm, b = 2 cm, c = 6 cm.

Podle Dany nelze takový trojúhelník sestrojit, protože součet délek dvou stran musí být větší než délka strany třetí. Což podle mě v tomto případě platí, protože 6 + 1 je víc než 2. Ale prej ani tohle e-e, protože to pravidlo musí platit pro všechny varianty součtu. Což uznávám, že 2 + 1 není víc než šest. No, v umču někdy jo…

No ale. Snažil jsem se monotematicky hovořící pedagožku přesvědčit o svém konceptuálním uměleckém díle, které beze zbytku splňuje zadání, včetně toho pravidla součtu. A tak přidávám svoje návrhy na řešení tohoto zapeklitého matematického problému, ke kterýmu jsem já přistoupil s kapkou toho imaginativního konceptuálního umča.

Posuďte sami, kdo má pravdu… 🤣🤣🤣

Já myslím, že třeba poslední obrázek s trochou představivosti trojúhelník ukazuje. No a ty první dva jsem zas kapku okopíroval z jakýhosi psycho testu, ve kterým jsem měl spojit body třemi čarami tak, aby vznikl zadaný obrazec. A tehdy jsem to nedal, pač jsem uvažoval právě jen ve tvarech a nikoli mimo ně.

Takže má drahá, Dano. Dnes je to plichta. Matematika vs. umění 1:1. 🤣🤣🤣

Reklamy

1 komentář: „Trojúhelníková nerovnost

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s