Dnes jsem se sešel s kolegou, se kterým jsme se v poslední době hašteřili, který mi dělal zle. Tak ausgerechnet s tímtéž člověkem jsem se dnes sešel. Minulý týden, po výživném hovoru, jsem spolkl veškeré své alter ago (a jiná ega) a pozval ho na kafe. Potkali jsme se v pět, kdy už jsem byl jakž takž vyhajanej po třech nočních. A taky najezenej.

Kolega: Víš co, řeknu ti to na rovinu: Zapsal ses jako arogantní čurák. A to nejen u mě, ale i u jiných v týmu.
Max: No, nepovídej. To mi vlastně lichotí.
Kolega: Arogantní čurák, tak tě vidíme.
Max: No, pome dovnitř na to kafe. (dokouřili  jsme na terase hospody a šli ke stolu)

Během asi hodiny jsme došli k mnoha novinkám. Kolega, a ostatní v týmu, patrně nevěděli, proč jsem byl přijat mezi ně, proč jsem měl za úkol trvat na své svéhlavosti stran procesů a dalších věcí.

Vysvětlilo se mnohé. Řekl bych, a doufám, že dnešní spich přinesl čistotu do vztahů v týmu. Zrovna tu čistotu, pro kterou mi kamarádi říkávali Pan SAVO. A kdyby náhodou ne, budu iniciovat další a další schůzky. Naděje totiž umírá poslední a navíc; co je umytý savem, to je čistý.

502208.jpg

Sám sebe jsem ovšem překvapil, že mi ani nejvíce otevřená kritika nezpůsobila zrychlení krevního oběhu. Naopak. Docela jsem si liboval, že alespoň někdo si všiml, že krom všeho vím a umím jasně říct, co chci, co pokládám ze správné a jak se věci mají dít. A to nezávisle na tom, jak dlouho v té či oné práci jsem. Na jednu stranu mi bylo líto, že jsem se stal nechtěným dítkem týmu, které nemělo příliš času ukázat své pravé já, na druhou jsem byl tuze rád, že jsem stihl zanechat dojem. Věřím totiž, že i negativní zájem je zájmem. A dá se s ním pracovat.

Víte, ono je vůbec těžký být zkušeným procesním manažerem v roli nováčka. Tvářit se, že jsem zapomněl, jak to má být, jak se dají věci dělat správně a přesto jednodušeji, rychleji. Blbě se mi na to nemyslí a ještě složitěji se mi dělají ty, které v rámci současného status quo dělat mám. A to bylo, a je, důvodem, proč jsem dával najevo, a dávám, svoji nelibost.

Chce to čas. Chce to práci. Chce to vysvětlování. Chce to mírnější přístup (můj). Chce to méně očekávání, že tu se dějí věci tak, jak jsem zvyklý. Nedějí. A hned tak dít nebudou.

Milým výstupem dnešního setkání bylo, že arogantního čuráka kolega svezl do Zábřehu ke kinu Luna, kde měl spicha s kamarádem Ódry. A tentýž čurák, když před vystoupením z auta poděkoval za čas a řekl, že se rád potká znovu, neslyšel ne. Slyšel, že může být.

Věřím tak, že nejtěžší zkoušky v mezilidském vztahu s tímto člověkem máme za sebou, že třeba příště už budeme místo kafe pít víno a povídat si o čurácích v daleko jiném kontextu. Ah, jen kolega bude rozhodně namísto pyjů hovořit o vaginách. 🤣🤣🤣

1ruz76dxfre1hkln8yk1dqx8kefl87z3ad6ucaw5.jpg

P.S. Jakkoli mi nejsou arogantní orgány na moji adresu po chuti, tak nemůžu něž ocenit, že se mnou tento kolega hraje otevřenou hru. Raději budu kokotem z očí do očí, než abych byl miláčkem zpoza rohu. Tedy ode mě bod k dobru!

P.P.S. Mohl by mi někdo, třeba bohemistka Miluš, vysvětlit, proč se slovem čurák označují lidé nedobře vnímaní? Já totiž, pardon, vůči druhému významu tohoto slova nic nemám. Ba naopak. Toto slovo a zejména pak objekt jím označovaný je mi totiž daleko bližší než jeho feminní protějšek. A tak mne síří, že zrovinka tento orgán stal se přívlastkem sice shodným, nicméně pejorativním. Škoda no, protože co si dámy budeme povídat…

hodinovy-stroj-4.jpg

2 komentáře: „Arogantní čuráku!

  1. … nu co bychom si povídali – já se onehdá dopracovala na „přechytřelou pí.u“ – takže bych řekla, že výsledek je 1:1 PS: teď mě napadlo, že bych se příště (páč příště bude určitě) mohla dotyčného zeptat, zda bych nemohla být „ču..k“ – že je mi to „tak nějak bližší“ ?? :D

    Liked by 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s