Živel rval větve, kosil trávu, cestičku pohřbil bahnem. Jen stromy zůstaly netčené, jen bod OO je furt tamtéž.

V Ostravě a okolí pršelo fest. Tejden v kuse. Někdy provazy vody, někdy noční deštík. Louže a mokřady ožily, všecko obrazilo novou silou. Moje Odra a Olše a jejich kopulační bod a cesta k němu zmizely pod přívaly orgasmů zu grunt.

Šel jsem tam s Meggie, jak přestala padat voda. Sotva nás pustily do předsíně. Blatisko po kotníky sice psici navodilo euforii, mně se nelíbilo. Šel jsem tam s Meggie druhej den. Blatisko po kotníky, nahoře zpražený slunkem zas způsobovalo canis lupus familiaris veselo, mně znovu nelibost. Byli jsme tam i dnes, s Mazlem a čubkou. Blato furt měkký, ale už schůdný. Došli jsme až k soutoku.

Na hraničním kamenu, kterej řeže Slezsko a Polsko v půl, jsem vyslechl staccato doktora datla, kradmý machinace paní kukačky a řev racka dorážejícího na hladinu Olše. Ryby uhýbaly jedna přes druhou, odletěl s prázdným žaludkem. Zprava. Zprava ptačí kravál. Od Polska. Zleva, z nedaleké slezské vsi, vlnilo se obilí a stromy podél břehu Odry muzikou. Smutná melodie trumpetistova, asi cvičil přehrávky. Seděl jsem na hraničním kamenu CC II/4Ga, mezi dvěma řekama, mezi zpěvěm žesťů a opeřenců. Dávno zapomenutá přednáška mi pomohla spojit břehy zvuků. Notová osnova zapsaná v kmitech křídel. Kdesi daleko hůůů hůůů vlaku, tam, kde tuším uhelnej sklad. Hůůů hůůů, kukůůů kukůůů, tááá tááá, klop klop klop klop a perutě racka střemhlav do vody.

Seděl jsem na hraničním kamenu CC II/4Ga a všecko bylo jasný. Končí odpoledne a noci s Odrou a Olší, končí koupání na hraniční čáře vprostřed řeky, končí relax jízdou do Rychvaldu na kafe a rozhovory s pánem bohem v jeho šišatým kostele před Karvinou. Neloučil jsem se, oni tam na mě budou čekat. Dneska, zítra, vždycky. A já nikdy nezapomenu!

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s