Dneska je 29. květence. Upozornilo mě na to asi dvacet zpráv a hovorů s přáním hezkého svátku. Tak všem pěkně děkuji za milá slova a večer si ťuknu i na vaše zdraví!

coloring-page-first-name-max

B. To je na vysoké škole jedna méně, výborná s maličkými výhradami. A kdože dostal výbornou s mínusem? No Jitka přece! Obhájila diplomku, se kterou jsem jí letos pomáhal. Oponent prý pochvalně vrněl nad úrovní úpravy celé práce a stran citací neměl jedinou připomínku.

O to víc mi nedá spát jedna vyučující z Mazlovy školy, která opakovaně vrátila jednu práci k přepracování. Naprosto odmítá citace formou odkazů pod čáru, trvá zásadně na tzv. Harvardským stylu, v rámci kterýho autora označíte v závorce hned za citací (Max, 2019) – třeba takto. Díval jsem se do platné ISO normy. A ta výslovně zmiňuje tři možnosti citování, mezi nimiž je Harvard, číselný odkazování a … ano, indexy pod čáru. Tak nevím, kde je chyba. S Mazlem jsme předělali citace podle přání vedoucí semináře, ale zas se jí nelíbil úvod – prý v něm není dostatečně zmíněn cíl práce. Co by taky člověk mohl stihnout vypracovat na pár stránkách textu, to je spíš prostor k hlubší úvaze. No ale. I tato práce nakonec byla uznána, takže pro letošek mám jako poradce pro věci akademických prací skóre 2:0. 😉😉😉

P.S. Držte palce a myslete na Mazlova otčíma. Po minulým týdnu plným smutných zpráv o jeho zdraví, kdy to už vypadalo, že mu není pomoci, se lékaři nechali jeho souhlasem přesvědčit a dnes mu operovali mega krvácení do mozku. Už je po výkonu a není při sobě. Pevně věřím, že v tom mále času, který mu kvůli jiné rozsáhlé nemoci zbývá, si po operaci dáme zas všichni společně v Holešově baňku (mátového té) a grilování (super dietní). Moc si/mu/nám to přeju, moc!

nadeje-ve-viru-zivota

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s