První noc v nové posteli. Kdo někdy něco skládal s polovičkou, dá mi jistě za pravdu, že návody k montáži jsou jistotou nejedné svižné výměny názorů. No. Nerozvedli jsme se, ale lehkých děvuch a jiných bytostí nám asistovaly desítky.

Ale že co, první noc! Po půlnoci jsme šli na kutě, malinko znavení celodenním maratonem a pár deci rulandy. Blaženě jsem usnul na nové tvrdé matraci, abych se v pět ráno násilně ocitl vprostřed techno párty. Rytmické třesení stavebních konstrukcí se neslo skrz naskrz vším, včetně rámu postele. Celej domatenej jsem se posadil a snažil se ujistit, že nesním. A ne, nebyl to sen. Drahý asi zaregistroval, že jsem procitl a mátožně se mě ptal, co se děje. Aaale, nějaký mindže si dělaj z bytu open air akci! Drahý nelenil, hodil na sebe o něco víc hadrů a vyrazil na chodbu zjistit, odkud ten kravál jde. Identifikoval byt uhlopříčně od našeho a patro výš. Zvonil a zvonil a zvonil. Domácí evidentně zabraní do své zábavy patrně přeslechli dobývajícího se chlapa. Pan soused v tom vylezl na balkon. Jak otevřel dveře, prorvaly se vokály pěvkyně mimo byt a dům a třepal se i vzduch. Hlasitý smích jeho slepičí družky, která kdákala cosik, čemu nebylo rozumět, mě dohřál! To už byl Drahý zpět doma a přemýšlel, jak dál. Znovu šel nahoru, tentokrát vybaven šroubovákem. Z chodby jsem slyšel jen tak, vy piče!, po němž následovalo cvaknutí hlavního jističe bytu. Nastalo hrobové ticho. Na asi tři vteřiny se barák zas ponořil do velmi časného rána, které rušilo jen tu a tam cvrlikání neukázněnýho fógla. Po zhruba dalších dvou vteřinách propukla paní slepic sousedová ve zběsilé kvokání, pan soused zabouchl dveře od balkonu. Nade mnou se odehrávalo zmatečné pobíhání po bytě a otázky, proč nejede elektrika. Mazel se vítězoslavně vrátil, ulehli jsme zpět do lože a já jsem pokračoval ve svým snění.

Oběd jsme si dali, již tradičně, na balkoně. Pokuřoval jsem retko a dopíjel kávičku, když v tom mi na holeni přistála kapka vody. A další a další a pak celej kapkopád. Co to, dyť už neprší, běželo mi hlavou. Očima jsem vyjel nahoru a bylo jasno. Paní sousedka v bytě přímo nad náma zalila svoji rozkošnou balkonovou zahrádku. A to vydatně! Tak vydatně, až mi z toho tekly kubíky vody proudem pod nohama. Byl jsem si jistej, že je stále na balkoně, proto jsem velmi artikulovaně s ostravským přízvukem pronesl: Co tu za piče robi bordel? Mi se včera nechtělo zadupat si na balkoně, bo ostuda jak cyp, a tu jakasi minda zaliva cosik! Cupkání po dlažbě o tři metrý výš bylo jasným znamením, že moje slova byla slyšena!

Děcka, sranda tadyk. Ještě tu nebydlíme a už vím, že jedni sousedi chodí dom navalení hodně pozdě nad ránem, druzí mají doma plantáž, další neumí číst a parkují mi na vyhrazeným místě. Aspoňže internet už jede, tak můžu napsat tenhle blog!

depositphotos_161285842-stock-photo-man-looking-shock-speaker-shaped.jpg

2 komentáře: „Mindža’s haus

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s