Vím, že už zním jak pomatenej patriot, kterej imrvére jede to svoje. A nemůžu si pomoct, ale tudleva minulý pondělí jsem vnímal chvění a nervozitu. Že jakože takový to, když máte před sebou mega zkoušku, prezentaci na konferenci před plnou aulou, nepříjemnej zákrok u doktora.

V pondělí dopo, spal jsem u Martičky a konečně jsme si stihli pošpitat, jsem honem fičel na ústav historicky se znemožnit přijímacím testem. Děcka, su fakt marnej. Víkend předtím jsem měl denní, takže nebyl čas se učit, před tím zas cosik s autem a tak dále. No prostě jsem do písemky čuměl jak tele na nový vrata a proklínal jsem se. Takový elementarity, takový základy všech základů. A Max, prosímpěkne, hezky po ostravsky: *** veděl! Vzpomněl jsem si na matadory novýho umča, kyberprostoru, kyborga a tak. Napsal jsem zamýšlenej diplomovej projekt, ke jmenům jsem přiřazoval jejich obory (Olia Lialina a její net art mi navždy utkvěl v paměti již v prváku, bo Manžel mě s Oliou budil, dával pusu na dobrou noc, volával třikrát denně…). No hele, už jsou výsledky bodování. Jsem skoro 2x nad limitem, což je dobrý. Rozhodnutí o ne/přijetí zatím nebylo oznámeno, ale něco jsem napsal, říkám si.

Po psaníčku o mým uměnosvětě, o kterým Martička prohlásila, že jím mrhám svým potenciálem, jsem se vydal ku Praze. Dorazil jsem něco po půl druhé, Mazel už podle domluvy čekal před radnicí v Prcce. A pak se to stalo! Přistoupili jsme k jednacímu stolu v kanclu referentky oddělení evidence obyvatel. Podal jsem jí občanku, otevřela si CzechPOINT modul obyvatel a po chvilce datlování ze mě udělala středočeskou naplaveninu. Celý to zpečetila ufiknutím rožečku průkazu. Půlsta a nashle. Vylezli jsme ven do odpoledního žáru, Manžel se mě ptal, jak se cítím jako novopečený skoro Pražák. Na nic, přiznal jsem pokorně. Celá tahle akce mi nejde po srsti. Jedinou útěchou budiž mi, že do Prahy budu jezdit jen pracovně. A to ještě doufám, že po dobu nezbytně nutnou, protože valná část budoucích kolegů pracuje z domu. Nevím, nejsem zaujatej vůči tomu či onomu městu, kraji, místu. Ale život v Praze mi dělá vrásky. Jeden čas jsem tam trávil hromadu času, skoro tam žil. A doteď si pamatuju, jak jsem se tam nebyl schopnej začlenit. Nebyly mi po chuti dennodenní zácpy v autě, v MHD, zácpy všude. Drali mě lidi, kteří neuměli chodit napravo, kteří neustále hlučeli, nedávali přednosti. Dralo mě to tam celý. Kamkoli jsem se hnul, byl furt mrak spoluhnoucích se. Tenhle trend se v poslední dekádě značně podepsal i na Brně, který už dávno není tím fajnym městem na sobotní dopolední špacír na Zelňák. V tomhle je Ostrava ideálním městem. Když nejdu zrovna na náplavku kolem Ostravice, mám téměř jistotu, že se nebudu muset prodírat špalírama pubescentů, že nebude nutné hledat dvě hodiny místo na zaparkování.

admin_ORP_2016.png

V novým bytě jsme pokročili. Máme konečně, poprvé v naší historii, sedačku v obyváku. Je moc hezká, z JYSKu, byla v akci. Vlastně všechno máme tak nějak akčně. Na co kupovat sofa za cenu výkonnýho notebooku, když z ní beztak budeme setřepávat Meggie a Exiho, říkám si. Manžel unisono prohlásil, že princezně flekaté a jeho výsosti kočičí odmítá koupit pelíšek za třicet. Máme taky novou postel. Tu stávající mám hafo roků. Kdysi jsme ji dostali s ex jako svatební dar. Není nijak poškozená, ale přišlo mi, že do novýho bytu daleko, že si máme dopřát postel novou. Takovou, ve které nikdo nikdy nespal, která bude naše. A tak taky jo. Pár drobností navrch a byt je skoro běžně obyvatelnej. Zbývá šoupnout pračku a pár frcků z Ostravy, přibalit zvířenu a pac a pusu Ostravo.

sofa

To ale až za měsíc. Nadřízená totiž souhlasila se změnou změny a tak končím k poslednímu červenci. Mazel dneska dostal poslední známku ve škole, dokončil první ročník. Zítra to oslavíme, slíbil jsem mu, že jestli to dá, zvu ho na panáka!

Nic moc se neděje a já mám i tak pocit, že mi praskne hlava, že nestíhám. Už abych měl v novým městě svoje cestičky, kolem řeky ideálně. Jsou tam dvě a hádejte. Maj tam i soutok, to my tuze rádi… ;-)

P.S. Edgar už taky nemá na čumáku a dupce 1TC. Dostal nový placky, 4SY. A hned za nova, jak jsem se vrátil do bytu, stál mi na mým vyhrazeným místě jakejsi mamrd s T na autě. Ostravák, zasranej! 😉😉😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s