Před časem jsem psal o své dlouholeté kámošce, dnes již rodinné přítelkyni, Lauře z Brna. Kočenu znám drahně let, ani nebudu mluvit.

No ale! Dnes. Dnes je ten den, kdy se má naplnit dávné spojenectví, který jsme uzavřeli v průběhu naší rozvodové epizody v Potrefené Huse ve Vaňkovce po třetím panáku na kuráž! Tehdy jsme totiž oba slavili, a jedním okem společným brečeli, nad rozlitýma kakajíčkama. Laura se v závěru se svým ex musela domluvit třeba i na nabíječce značky Samsung, která se stala předmětem sporu, protože ji její pan exchoť požadoval zpět. Po mým stání, před Lauřiným, jsme tak šli na oběd, kterej se krapet protáhl do pozdní večeře. Člověk v takových momentech myslí na kde co, třeba taky na to, že bude do smrti smrťoucí sám, že nebude ve svým věku (nebylo nám ani 30) mít už nikdy rodinu a tak dále a tak dále. Což o to, mně bylo a je jasný, že děti se mě netýkají, ale Lauře říkám:

Max: Tak víš co? Pokud se do pětatřiceti, to až budeš fakt stará a hnusná, nevdáš, půjdeme do toho spolu. Obětuju se a donesu vzorek (chrabře jsem se naprsil jak páv). (pláč přešel v salvy smíchu, což v odpoledním tichu v hospodě vzbudilo tázavé pohledy personálu)
Laura: To bys pro mě fakt udělal? (tvářila se nejvíc nevinně, jak raněná laň zírající do očí vilnému medvědovi)
Max: Jo! S podmínkou, že nebudeš chtít počít přirozeně, pač to ee, to by nešlo. (teatrálně jsem se otřepal hrůzou při představě, kterak spolu plodíme děti)
Laura: Tak platí, tak za pár let si povíme. (plácla mě po rameni, že mi zaskočil gin a tonic)

Domluveno. Ujednáno. Další generace skvělých a krásných dětí, které budou mít navíc geniální rodiče, byla zpečetěna přípitkem na budoucí plodnost, které se v tak pokročilém věku, jakým 35 let bezesporu bude, doufáme dočkáme v plném duševním i tělesném zdraví a s přiměřenými zbytky kognitivních funkcí. Tehdy jsme šli ještě ke mně, pač Laura byla malinko naměkko z toho všeho kolem rozvodu. Pamatuju si, že jsem ji doma dal půlku prášku na úzkosti, po kterým špitla, že si půjde kapku zdřímnout. Spala asi deset hodin, během nichž jsem málem stihl uháčkovat výbavičku pro právě smluveného potomka.🤣 🤣 🤣

Takže, má drahá! Dnes je Ti tolik, kolik Ti právě je. A to znamená, že přišel můj čas „za pár let si povíme“, čas mocného rozsávače plastovou nádobkou a alfa samce, se kterým bys dle úmluvy měla počít nejméně školku nových Maxinek a Maxíků👩‍👧‍👦👩‍👧‍👦👩‍👧‍👦. Ale protože již brzy budeš ve stavu vdaném a Tvůj skoro choť je sekáč, vzdávám se tímto svého předotcovského práva ve prospěch kolegy snoubence.🤣 Ono taky, bylo by dost blbý, jak by naše děti říkali Tvýmu manželovi a mýmu manželovi… Celý by to bylo dopletený, no ni?🤣🤣🤣 Gratuluju vám k zasnoubení a těším se na gin a tonic, tentokrát už bez slz nad kakajíčkama. 👍

Jooo. A taky vše nejlepší k půlkulatinám!😍😍😍Brzy Tě budu následovat. Při příležitosti Tvého dožitého půldůchodového jubilea Ti přeji, abys měla stále slzy, když chceš plakat, abys měla úsměvy, když se chceš smát, abys měla energii, když budeš chtít pracovat a bavit se, a abys měla lidi kolem sebe, které mít kolem sebe chceš! Já tam budu určitě, vo tom žádná! A jako dárek Ti pošlu tisícovku na penzijko!

keep-calm-you-re-35-happy-happy-birthday

P.S. Na svatbu rozhodně počítej s mým velkolepým svědeckým podpisem, občanka už je ve výrobě a oblek si pořídím apartní. Můj současnej je totiž maturitní. Sice mi stále sedí, ale po těch letech si zasloužím(e), abych přišel v novým modelu.

f7d9a20d9cc8a70f92f4d862015c3855

P.P.S. Jestli umíš počítat, tak počítej s tím, že jako svatební dar obdržíte poukázku na příslušenství značky Samsung. Snad Tě/vás současná nabídka tohoto výrobce, zejména pak dobíjecího příslušenství, plně uspokojí.

obrazek

2 komentáře: „Vážená paní snoubenko, nastávající paní manželko, mami – zdarec Lauro!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s