Povedlo se někdy někomu zbodnout pecen chleba? Myslím ten poctivej, kilo dvacet mouky a kvásku! Povedlo se někdy někomu na posezení vdechnout půltuctu kaiserek (tmavých) a čtyři větší bagety (ty na obložení do práce na noční)? A povedlo se někomu po tom všem nemít furt dost a hodit tam ještě půl piksle citronových sušenek?

Ne, nepíšu o sobě. Bo nejsu roztoužená ani nekojím. A ani nesvedu vcucnout tolika jídla en block. Když už mám vlčí hlad, ukojí mě tři, čtyři krajíce chleba s čímkoli hore. Včera třeba ty kaiserky, tři. S masem z konzervy (jo, je tučný a slaný, ale taaaak dobrý). Nepíšu ani o Drahém, třebaže se o zkouškovým krapítek rozpapal a kulatí. Ani on ale nedá štryclu chlebiku jen tak.

To vám tak jedeme dom s tím, že maj zítra kvůliva státnímu svátku zavřeno (nemají, pač nevím proč, ale nemají). V tesku honem pokoupíme pečivo a cosik k tomu. A aby snad nedošlo v chlebníku k zapaření, položíme chleba dozádu na linku. Úplně k hraně u zdi, daleko od chtivých zraků a lačných čumáků. Mysleli jsme, že je to dost daleko.

Dneska jsem si přispal. Před noční. Do dvou jsem ležel. A probudilo mě spílání a lání, kterak nenažraná sviňa flekatá povalí do útulku za Kubiškou, pač totok už přestává fšecko! Nevěnoval jsem tomu pozornost, tu u nás v baráku se hádá furt někdo. V Prcce taky, tam zas ve vedlejším baráku bydlí rodina, která se zásadně oslovuje volume proudovýho letadla a slovníkem Maxe z Ostravy, když se nehlídá. No ale.

Ty seš blbka, praskni, potvoro! Koutkem oka, cestou na toaletu, jsem zahlídl provinile se choulící psici, jak se kaje. Sviňucho otesánčí!, pokračoval pevným hlasem Mazel. Flekatice se vpíjela do svýho ležinku, kterej po dvou dnech opět není čistej, anžto je dolepenej semínkama z kaiserek a náplní sušenek. Tě roztrhnu jak hada, počkej venku, budeš běhat za Edgarem, tlusťoško!, to už jsem seděl na sofa a svým myopickým zrakem zkoukl místo činu. Náhodou, vůbec byste neřekli, že zmizely dvě kila jídla. Nikde ani drobínek, sáčky poctivě zahrabaný vespod, pod polštářem, huba čistá. Kdyby se Meggie neprozradila pohledem vyplašenýho kolouška, vůbec by vás nenapadlo hledat suroviny na sváču a do práce v psím divanu.

viber_image_2019-07-05_15-58-18.jpg

No a tak přeméšlim, proč tak najednou paní Blbka potřebuje tolika živin. Hárání máme skoro metr za sebou, na falešku je ještě brzo. Jedině, jediněěě. Jedině, že by si psí lůno myslelo, že nese mladý, a tak vydalo pokyn mozku a mordě, aby tam hrnula hafo všeho, protože upéct dvanáct a víc pejsánků vyžaduje hodně energie, že. Jenže. Pokud vím, tak Meggie březí není, leda bych si venku nevšiml amanta. Ale to určo ne, to bych si všiml, doufám. Meg podle všeho není mladýma roztoužená pro kus žvanca, ani cecíky se jí nenalejvají. Je jednoduše rozežraná, lepší ji nechat desetkrát očkovat než jednou nakrmit.

Takže halt Drahý vyběhl do večerky, dovalil novej chleba, rohlíky. Jen ty sušenky neměli, takže dnes budeme hubnout. Meggie teda ne, Meggie sotva funí. Ale my dva si dáme dietní kuře na muškátovým květu a čerstvej chlebík od nás z Martinova. A já do Prcky pořídím sokly pod linku, asi tak metrový.

cz_pim_352265001001_00.png

P.S. Dnes jsem obzvláště rád, že mám noční. Tuším, že jak se to všechno v psím zažívacím traktu spojí, bude mít někdo opravdu pernou noc. A já, naštěstí, budu na té noční, že. Ne, že bych byl škodolibka, ale tak nějak se mi dnes pojede na dvanáctku veseleji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.P.S. Drahý teď, když mě čte, poznamenal, že dieta se nekoná. Vrazil ke kuřeti půlku másla, takže moc hubnoucí to není. Inu, budem funět všichni dohromady. Někdo venku ve tři ráno u pátého nouzového vyběhnutí na akutku kakací, jinej v kanclu nad hořícím průšvihem v síti zákazníka.

P.P.P.S. A tak jsem se rozhodl spláchnout laviny máslíčka okurkovým salátem, kterej sice umím excelentní, ale tomu mamčinu se chutí neblížím ani rychlíkem. Nevím, jak to dělá, ale její verze je podstatně zajímavější. Cukr, ocet, sůl i pepř a česnek dávám, jen jsem zatím nevystihl správnej poměr. Nálev musí maličkato stáhnout kyselostí pusenu, když v něm smočíte jazyk, pálit na jen tak, aby pepř dal o sobě vědět. Mi se to daří, ovšem mistrovský leta praxe mi stále chybí…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s