Divnej čas toto. Su v novým, věci furt tak různě po krabicích, bo dneska sice home office, ale nezastavil jsem se. Ráno jsem na úřadu ze sebe vyrobil Pražáka, občanku budu mít se stejnou fotkou (hezkou), kterou mi pořídila milá paní v Berouně před půl rokem. Dostal jsem béčko z článku do ústavního časopisu a N (jako nebrat) za esej k tématu umění a kybernetika – budu ji muset přepsat, aby byla více odborná a bla bla bla. No jo. Jak jsem tak během odpoledne šontal sem a tam, napadlo mi, že se pustím do svých krámů. A už to jelo…

Prague_CoA_CZ.svg

Takže co jako? Fakt musím mít ložního pro dětskej tábor? A potřebuju letitý přehozy a vetchý utěrky a čtyři peřiny a tucet záclon? Do toho jsem koutkem oka zmerkl stohy materiálů z dřívějších školení ITIL, MBTI, SDI… Některý jsem stěhoval už tolikrát, že ani nevím, jak dlouho jsem je měl, tak deset let. Schválně mrkněte do svých kredenců a spočítejte, kolik máte mís a misek. Já jsem jich dnes naskřečkoval jedenáct. A k nim do sadičky asi tak padesát pudélek (ostravský výraz pro krabičky na jídlo nebo do mrazáku). Všechno dodrbaný z myčky, všechno zašlý, hnusný. Kdysi jsem od mamky dostal sadu hrnců, která pamatuje její mamku, tedy jsem vařil leta v minimálně padesát járů zajetým nerezu. Udržuju ho, seč mi síly stačí, ale i tak jsou kastroly zespod malinko černý, bo jsem měl dlouho šporhelt plynovej.

No. Tak dnes přišel ten den. Den D, jako den razantní detoxikace. Ze svýho novýho malýho bydla jsem do kontyšu dorval iks vrchovatejch modrejch ikea tašek s věcma, krerý můžu postrádat. Matička si se mnou hbitě vyměňovala zprávy na viberu, když v tom mi nabídla, že mi do novýho kéru pořídí novou výbavu do kuchyně. A tak již zítra se stanu hrdým majitelem krásných příborů, bo i ty stávající mám po našich, a hrnců. Roky jsem si říkal, že si musím omladit domácnost, ale jaksi furt byly jiný věci na placení a řešení. Tak dnes, dnes je to konečně vyřešené, retro dluh vyrovnán.

tefal

Ja vím, vím, že jsem teď povrchně hmotnej, že bych měl raději pěstovat čistotu těla a ducha. Dost možná právě pro tu čistotu si říkám, že jsem doposud odkládal svoje radosti, i ty ryze materiální, jako mít hezký nádobí, tak je nejvyšší čas přestat si odpírat a obklopit se tím, co mi dělá radost. Když už jsme u toho hmatatelna, tak jsem si dnes poprvé v životě koupil šalinkartu po Praze. Tady se jí říká Lítačka a jsem mile překvapen, že k ní existuje online řešení, kterým lze přiřadit platební kartu nebo mobil jako doklad o zaplaceném jízdném. Bravo, Praho!

 

2 komentáře: „Pražskej detox made by Tefal

  1. Inspirativni… ziskal jsem spoustu mista vyrazenim dvou perin, hafa lozniho pradla a rucniku, coz mi ziskalo kredit navic u me drahe polovicky…. co tam mas dal :-D … litacku nepotrebuji , staci nam tu prilozit platebni karta na ctecku v jakemkoliv verejnem dopravnim prostredku… Praho uc se dal.

    Liked by 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s