Tudleva jsem psal, že pojedu do Brniska do školky. Nerad, tuze nerad, jezdím autobusem. Jednak je v nich žalostně málo místa na moje nekonečně dlouhé nohy, druhak člověk sedí těsně přilepen k paži spolucestujícícho… Hlavně ale! Viděli jste někdy záchod v buse? A zkusili jste někdy se dvěma metry a metrákem krásy vykonat to, co se na toaletách koná? Děs, běs!
A tak jsem se naučil před plánovanou cestou korábem silnic nepít několik hodin kafe a pivo, pač po nich je jasný, že člověk je jak Žofka. Čtvrteční cesta zpátky do Prahy ovšem přinesla nečekané rozuzlení. Praha mi navždy zůstane v srdci, neb mě její mateřské objetí v citlivou chvilku přivedlo k slzám.

Nebudu zabíhat příliš do podrobností, třeba tohle budete číst před jídlem, tak bych vám nerad pokazil chuť. Stalo se přesně to, co člověk kdesi u Devíti křížů nechce, aby se stalo! Ano, Maxovy vnitřnosti se divoce začaly dožadovat pozornosti. Podobně jak kdysi v Berouně, když jsem byl zamknut ve spodním prádle na balkoně.
Seděl jsem nehnutě na své pekelné sicně a tajně doufal, že se třeba časoprostorovou smyčkou překleneme do Prahy. Nestalo se tak a řeknu vám, nikdy jsem nekontroloval kilometrovníky podél dálnice tak často. Celej zchvácenej jsem na Florenci vyrazil z autobusu a očima těkavě hledal značku kabin čistoty. Ty jsem vzápětí našel, avšak zrovna v nich probíhal úklid a bylo dočasně zavřeno. To už se o mě pokoušely mdloby a seriózně jsem zvažoval, že se uchýlím k veřejnému pohoršení. Z posledních mentálních sil jsem jak lasička vklouzl do metra, jedním skokem pak na autobus a doma jsem velebil Prahu již prost gastroentero nepohody. Seděl jsem na trůnu a samou úlevou mi začaly kapat slzy po tvářích. Dojetím, že jsem nemusel jít pln skvrn pěšky domů kdesi od Vltavy.

1523323b4105bcc9810882379140

P.S. Jel jsem poprvé Flixbusem a nikdy jsem nezažil, abych si v autobuse mohl dát nohu přes nohu, abych se dokonce mohl natáhnout jak doma v křesle! Za cenu 89 korun pokládám metr prostoru před koleny za luxus nevídaný! Bravo, příště zas se zeleňákem.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s