Škola páně Masaryka, jako všechny ostatní, zavřela své brány. Osiřelé zůstaly učebny a chodbami se neline ryk studentstva. Avšak ani nastalá doba neurčitá studijního temna se nenese v duchu zahálky. Jsem v ročníku, ve kterém o nic moc nejde, zkoušky můžu udělat i přesrok. V tomto semestru mám zapsaných sedm předmětů, z nichž šest je ukončeno zkouškou, z nichž ve třech zkouškám předchází zápočty. Někteří vyučující už dopředu avizovali, že přistoupí ke změně zakončení, jiní zatím pokyn nevydali.

muni_virus

Můj oblíbený doktor, kterej nás v bakaláři měl mimo jiné i na semináře k diplomce, nás letos učí dvousemestrální kurz o hudbě. Je to tentýž člověk, kolem kterýho vidím bílou auru. Doktor působí mírně, vlídně, kultivovaně, svýmu oboru evidentně rozumí a je radost učit se z jeho online skript – vyhovuje mi, jak jsou bezvadně strukturovaný, skvělá práce! Seminárku pro něho už mám hotovou, jen si nejsem jist, zda-li ocení moji tvůrčí erupci, která vychrlila lávu myšlenek a úvah o tom, jak současná světová situace ovlivňuje umělce a jak se ti přesouvají do online světa. Psal jsem o živých koncertech na soc. sítích, o hudebních performance složek integrovanýho záchrannýho systému, který projížděly Litovlí a Uničovem den co den, aby tamějším lidem v izolaci dodávaly sílu. Psal jsem taky o Italech, kteří uvyknutí družit se zpívají každý na svým balkoně.

EAH_II

Jinej vyučující, estetika, se s náma crcá podstatně méně. Témata esejí vypsal do ISu a ušetřím vás detailů – budeme psát o tom, čemu nikdo nerozumí, ani Pánbůh ne – o kráse a o ošklivosti, oboje račte v případě zájmu najít v dílech Umberta Eca, o vznešenosti a tak dááále.

est

Nejlepší na konec! Šoumen tisíc, dnes už docent na FSS MUNI, nás provedl kyberkulturou a tento rok s náma měl projít sociální rovinu nových médií, tedy jak tato média ovlivňují a mění společnost a opačně. Přednášku jsme měli jednu v únoru a pamatuju si, že jsme uslzení smíchy odcházeli po hodině a půl natěšení na další půldruhou hodinu. Ta se nakonec nekonala a ani jiné nebudou, avšak docent nezklamal, i emaily píše po svým!

ST_vNM

Řeknu vám, obdivuju rodiče, kteří doma na homáči pracují a u toho (se) učí s dětma, aby ještě v mezičase uvařili oběd, skočili na nákup a pověsili prádlo tak, aby se jim ratolesti nepobily ve při o lepší kousek masa. Já mám na starosti jen sám sebe a svých pár metrů čtverečních, v nichž osm hodin denně (okay, někdy víc) bdím na rovnováhou IT světa. A ani přesto se mi nedaří donutit se po zaklapnutí služebního počítače otevřít ten druhej, soukromej a napsat smysluplnou esej nebo seminárku, do nichž bych vetkl svý všeobjímající znalosti dané oblasti. Tsss, to bych musel nejdřív načíst kilometry naskenovaných knih a článků, z nich udělat rešerše a tohle všechno pak utkat do normovaných A4 stran se záhlavím FF MUNI. Na druhou stranu se musím malinko pochválit (a uklidnit pálící výčitky), anžto první vlnu rešerší pro docenta jsem odevzdal v původním termínu, seminárku pro doktora mám napsanou. Zbývá tak už jen asi 20.000 km textů, což je pro představu zhruba polovina obvodu zeměkoule. 🤣🤣🤣

P.S. Samozřejmě, že jsem se zapsal na seznam dobrovolníků, který organizuje naše škola! A teď mě trochu mrzí, že nestuduju pražskou školu, když v Praze žiju, protože Masárna dosáhne spíš po Brně a okolí. I tak jsem napsal koordinátorům mail, že jsem připraven pomoci v Praze 8 a okolí, zatím nebylo mých služeb potřeba, ale jsem ready. Roušky od maminky mám, dezinfekci taky, kuráže a sil na rozdávání. Zapojte se taky, ať už s MUNI nebo vaší nejbližší radnicí či spolkem!

m-koronavirus-1200x630-3249052362

Odkaz na MUNI dobrovolnictví ZDE

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s