Včera jsem dodlábl asi tak metrák čočky na kyselo, kterou mám tuze rád. Nadmutej jak koza jsem odfuněl na sofa, abych spočnul po vyčerpávajícím boji s luštěninou, když v tom mi přišlo na mysl, že jsem dlouho neposlal tělíčku kus masa. Flákotu, pořádně vysokej stejk. Nahlas jsem bezděčně utrousil: Maxi, neměl bys furt chálovat fazole a čočku. Moje zroditelka už se ani neptá, co mám k obědu, pač odpověď tak nějak zná předem. 🤣🤣🤣

A tak jsem si dneska přispal, pač mám jeden den dovču, to abych vybral aspoň něco. Svěží a fajně vybucanej jsem se usadil na balkoně s ranní kávou o půl jedenácté a začal jsem rozjímat. Kdesi od sousedů se linula vůně oběda na plotně. Budou mít guláš, asi se šestima. Lokl jsem si kafe, odklepl popel a bylo vymalovaný. Konstrukcí detektiva jsem prosvištěl zásoby a vyšlo mi, že nemusím dnes do obchodu, protože ostravskou klobásu mám z minula na mražáku, brambor pár ještě je, rajčatovýho pyré a šťávy jsem král, česnek, cibule a drobnosti se najdou.

Vyřídil jsem svoji ranní agendu mailů a zpráv, nechal si tričko a gaťata ze včera a pustil se do díla. V miniaturní kuchyňce, opravdu pidi midi, jsem bez úhony na těle šusem přenesl suroviny do novýho hrnce a teď zas pro změnu vábím vůní papuša sousedy já.

A nebyl bych to já, aby mi neujela ručka s chilli a aby můj zrak nespočinul na plechovce s fazolama v ostré omáčce. Jo, drbnul jsem to tam všechno, rannímu předsevzetí netýrat zažívání navzdory.

Mám ještě třicet minut, který mi hlídá beruška hodinářka, tak můžu v klidečku napsat blog. A to triko, ve kterým jsem spal, hodím do pračky a na šňůru později, pač nikdo nechce chodit v oblečení s příchutí česneku a cibule, že. 😂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s