Co su dospělej, jako na vlastních nohách, a to je už řada let, křižují mi život samý zajímavý věci. Jak bych o sobě někdy řekl, že jsem poseroutka, spíše opatrný a vše dopředu plánující, dějí se věci, který v danou chvíli zví Mount Everestu, abych s odstupem viděl, že šlo o nikterak dramatické vlny v krajině mého příběhu, zrovna o takový vlny, který se táhnou od Olomouce ku Ostravě a který se jmenují Oderský vrchy.

oderske-vrchy-moravska-brana-cyklomapa-c145

A jak nemám ve zvyku příliš se svěřovat a o to méně mluvit o svých pocitech a zážitcích, našel jsem v Praze bytost, které jsem něco málo prozradil. O tom, kým jsem býval, odkud jsem přišel, čím jsem prošel a kam směřuji. Nefandím si, takových příběhů je 98 ze 100, přesto mi polechtalo ego, když jsem slyšel, že můj život je pestrý. Asi jo, připustil jsem si druhý den, když jsem s kafem listoval ve svých brožovaných pamětech. Martička mě roky ponouká ke knize. Mně samotnému se během dne, týdne, měsíců, let…, nezdá, že bych dělal něco extra, něco vydáníhodného. Holt jsem občas střelenej, občas si zkomplikuju věci do podoby gordického uzlu a jindy čelím rozmarům lidí kolem mě.

Před malou chvílí jsem zrovna mluvil s paní majitelkou bytečku, který mi v zimě dal zázemí. Na to, že mi majitelé bytů, ve kterých jsem žil, při výpovědi obvykle vyjadřovali lítost, že odcházím, jsem zvyklý, bo nájem platím vždycky včas a sousedi sotva ví, kdy jsem doma. V tomto případě ale musím paní domácí adorovat o něco víc, protože sama přišla s tím, že druhý měsíc výpovědi nebudeme řešit, že je ráda, že se mám dobře a že se mi život uspořádal tak, že její byt už nepotřebuji. A o to víc se vynasnažím najít za sebe náhradu, nechám v bytě část nábytku, který jsem si v lednu koupil… Co to znamená? Opět se jen potvrzuje moje letitá víra, že energie neubývá, nepřibývá. Zákon zachování energie, známý z fyziky nebo chemie, už ani nemusím ověřovat. Prostě někde člověk vloží energii, pomůže, nezištně podá ruku, aby jinde, zcela nečekaně, svůj vklad dostal zpátky. A kdepak, není to účelové, předem spočtené jednání, kterým bych si sichroval, že se neutopím v potížích. Těžko totiž člověk ví, zda a kdy se mu vrátí pomoc krásce v nesnázích, asistence kolegyni na úřadě nebo cokoli jiného. Tohle se prostě musí dělat s vírou, že nic se neděje jen tak, že náhody jsou milé ve filmech, ovšem v realitě je potřeba nehledět na sebe nýbrž kolem sebe.

Pestrá mozaika prej. Název dnešního blogu, jakkoli jsem zas napsal odstavec duchovně výživný, má původ podstatně méně vznešený. Jak jsem se někde asi nachladil a mám páleníčko na wécku, přišla na mě ve slabší chvíli vlna stahů, které jsem sice odolal, avšak ne dostatečně. Skvrna rudé se nevyprala, nešla sundat jarem, tak Drahý přišel s tím, že když můžu nosit batikovaný trička, proč bych do obrazců nemohl odít i partie o patro níž.

Když mluvím o těch přízemnostech. Tak jsem skončil s instantním kafe. Koupili jsme cosi GOLD a na dně hrnku zůstává nevábná matlanice, která je vším možným, jen s kafem si to těžko spletete. Jsem děvčetem činu, takže jsem zkoukl, kolik bodů na electroworld kartě mám, a už jsme fičeli prikupiť Emila, našeho nového severského udatníka, který stiskem tlačítka vyrobí lahodný kafinko stejně rychle jako čajík z máty. Jo, je to nesmysl chlubit se novým kávovarem, když já z něho mám radost!

525482

A tak si dneska dopřávám odpočinku, pač jsem stále jakejsi unavenej. Dopíšu tento blog, dopiju třetí moka a vyrazíme do bytečku dobalit tak, abych se příští týden mohl přemístit docela. Jak jsem měl tento týden stres a nervy a paniku, cítím se dnes podobně královsky jako Exupéry na mé přikrývce, slastně oddychující, kočičí sny snící, přesto stále ve střehu a ready na všechny odstíny, které přijdou.

20200621_154829

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s