Po ránu su ducha mdlého, proto není nic jednoduššího, než si do hlavy v busu a metru pustit pořádnou korejskou popovou slaďárničku.

Sice krom la la la, na na na, oh, oh, oh, bejby prd vím, o čem chlapci pějí, ale z Bohnic, přes Kobylisy až po Anděl se ani nesnažím vybičovat k vyšším mentálním procesům.

Na Andělovi nastoupí kočeny, který zuřivě listují v super úhledně psaným sešitě literatury. Slza vzpomínek na gympl mi zvhlčila rohovku, když jsem koutkem oka četl realismus, naturalismus, Májovce… Kdybych nebyl posera, děvčata bych hezky poprosil, zda si můžu stránky vyfotit. Autorka totiž píše opravdu krásně, názvy kapitol, hlavní jména kaligraficky vyvedeny v barvách.

V Butovicích vylezu z krtka a slyším, že Koreu vystřídalo Rumunsko s kdysi šlágrem Cheamă-mă, atinge-mă, sărută-mă, iubește-mă (kapela Studio One), kterej jsem si prozpěvoval v první opravdové práci před kolegy rodilými, abych později zjistil, že vál je v překladu zavolej (na) mě, dotkni se mě, polib mě, miluj mě. 😇

Až po letech mi docvaklo, proč se borci u ciga v práci divně koukali na mnou bezchybně naučenej text balkánskýho songu. A dnes mi zas došlo, že nás na střední literaturu učili hrozně nudně, protože třeba Zolu a jeho Zabijáka jsem četl až po drahně letech od maturity a kniha mě nadchla. Májovce odvozující svoji tvorbu od Máchova Máje jsem odmítal v rámci své maskulinní adolescentní epizody zcela, abych dnes a poslední roky hltal poezii a ducha doby po tunách.

MÁJOVCI+lit.+skupina+let+19.+století+vydali+almanach+Máj

No nic, to já si jen tak píšu, že jsem objevil K-pop (korejskej holčičí pop, něco jako u nás kdysi Michal David), že s láskou vzpomínám na gympl, třebaže onehdy jsem tam trpěl.

Mějte se fajňučce, puseny moje, zdraví stokilová, skoro čtyřicetiletá puberťačka. 😍🥰😘

934691e850e63ba4ab21868a13c949d2_resize=1080,608_

P.S. Bacha na pravopis polib mě, bo s mně by to vyznělo dost blbě, když v textu následuje miluj mě, že. 🤣🤣🤣

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s