V pondělí jsem v práci skoro chytl infiš. Bylo před obědem, když si mě Nadřízená s kamenným výrazem zavolala.

Nadřízená: Maxi, máš chvilku?
Max: Doposud uvolněné dopolední srandičky se instantně transformovaly do panika režimu. Jasně, co se děje?
Nadřízená: Trochu jasněji ukázala složku a pokynula mi, abych ji následoval.
Nadřízená: Už se posazovala do křesla v zasedačce. Musím s tebou něco dořešit, posaď se.
Max: Co se děje? Nějakej průšvih?
Nadřízená: Jak jsem říkala, musím s tebou něco dořešit. Divadelně položila složku na stůl a upřela na mě své oči.
Max: Hlavou mi běželo všechno, kde jsem si dovedl vzpomenout, kde jsem kdy mohl udělat chybku, že bych měl být propuštěn, pokárán… Sucho v ústech, srdce v rytmu techna, stažený krk a zvlhlá pokožka – neklamné signály super stresové odpovědi organizmu.
Nadřízená: Maxi, podívej se, je to takto, jen velmi…
Max: Neudržel jsem nervy na uzdě a vpadl jí do řeči. Přišla jsi mě vyhodit???
Nadřízená: Maxi, jak se ti snažím říct, přinesla jsem s sebou složku, podívej se prosím dovnitř. Papírovou složku posunula po desce stolu o něco blíž ke mně.
Max: Velmi, velmi váhavě a nejistě jsem jedním prstem valil domnělou výpověď až ke hraně stolu, uchopil ji oběma rukama a opatrně nahlédl. Uvnitř červená obálka.
Nadřízená: Maxi, kdybys mě nechal domluvit. Chci ti jménem firmy a jménem svým poděkovat za školení, kterého jsi se iniciativně zhostil. Firma si váží tvého úsilí a práce, proto je mi potěšením předat ti drobnou pozornost.
Max: — beze slov —
Nadřízená: Jsou to poukázky na nákup dle tvého výběru, udělej si radost!
Max: Cosi jsem blekotal, bohužel nevím přesně co. Zpětně doufám, že jsem poděkoval…

ImgW

Řeknu vám, děcka. Robim patnáct let a toto je podruhé, co si zaměstnavatel očima nadřízeného všiml, že krom své práce dělám i něco navíc. Poprvé kdysi v Brně mi dal šéf podobný poukazy, tehdy tuším za to, že jsem úspěšně složil certifikaci nutnou k výkonu manažerské profese. Tento týden podruhé za to, že jsem rozjel školení kvality a to dělal v učebně i online.

Odpoledne jsem si šel vyzvednout léky na tlak a ty jí pak ukazoval, že je chci proplatit, bo předobědovej nervák mi protáhl kardiovaskulární systém nad povolené limity. Smáli jsme se oba a já z toho mám radost doteď. Dělám práci, která mě baví, k tomu můžu učit to, čemu rozumím. No není to prima?

Když píšu o práci, tak ještě chci zmínit, že jsme minulý týden dostali s Katjou a další kolegyní v Čině písemnou pochvalu od jednoho zákazníka. Hodnotil nás pěti body z pěti, tj. plný počet bodů, a do kolonky „místo pro zlepšení“ napsal N/A, tj. not applicable, tj. není co zlepšit. I můj druhý zákazník trousí chválu…

Daří se mi i ve škole, všechno mám hotové, známky zapsané a výsledky nejsou nikterak zlé. Příští roček zopáknu jednu zkoušku, na kterou jsme skrze stresy v lednu ani nešel. Napíšu diplomku, udělám pár dalších zkoušek a magistr Max bude na světě. Dobrý totok.

IS_

Mám při prvním červenci radost, pololetí nezačalo optimisticky, čtvrtletí bylo ve znamení hledání rovnováhy a chuti do života, závěr přinesl velmi dobré zprávy. Martička podotkla, že se mi vrací všechno to, co jsem kdy kde vložil a investoval, že mnou dobře míněná energie se touto formou uráčila objevit zpět tam, odkud před časem byla vypuštěna. Su za to rád a budu pokračovat, protože třeba včera jsem paní v trafice koupil jen tak lentilky, když jsme ji s Danou omylem předběhli ve frontě. Nejdřív se zdráhala si ode mě cokoli vzít, abychom se nakonec smáli všichni tři trapné situaci, ze které jsem vybruslil sladkostí.

Vám všem přeju krásné prázdniny, dovolené. Hodně sluníčka a koupání a výletů. Dělejte dobré skutky, myslete na ostatní a taky na sebe, bo to za vás nikdo neudělá. Jak zas budu mít něco v hlavě, napíšu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s