Dnes jsem měl super zajímavý den.

Před nedávnem jsem se přihlásil do klinické studie vakcíny proti lidskému HPV viru, breberce, která ženám umí vyrobit rakovinu děložního čípku, mužům rakovinu žaludu, oběma pohlavím rakovinu konečníku. Ti šťastnější skončí jen s genitálními bradavicemi, který se ale, dle všeho, léčí blbě a dlouho. No a zrovna tahle vakcína se ukázala jako účinná i proti jiným druhům rakoviny, prý krku a hlavy. Zatímco u děvčat, která ji mají v mládí zdarma, u mužů se účinnost a bezpečnost příliš nezkoumala. A tak jsem se zapojil. Su zdravej jak řípa, krom tlaku mi nic není, tak co by ne. Musím vám ale říct, že jsem dnes poprvé v životě ležel nahej s pindíkem obnaženým před dvěma ženami a jedním mužem. Paní doktor, sestra a asistent, ti stáli nade mnou na vyšetřovacím lůžku, když mi ruka zkušená doktorská odebírala vzorky ze všech myslitelných intimních a jiných míst. Následný odběr krve a jiných tekutin už byl rutinou, kterou kde kdo zná. Domů jsem nafasoval teploměr, deník, který mám poctivě večer plnit záznamy o teplotě, chuti na sex, výměšcích a jiných radovánkách, a pokyny, co a jak dělat, kdyby přišly komplikace. Studie je zajímavá, bo je zaslepená placebo skupinou, aniž bychom věděli, kdo dostal placebo a kdo účinnou vakcínu. Tak nevím. Ruka mě vůbec nebolí, proti očkování proti chřipce absolutně žádná reakce, skoro se mi zdá, že mi píchli vodu. Uvidíme.

Hlavní zpráva dne, opět na poslední chvíli, bo lidi padají do karantény, je Český červený kříž Praha. Minulý týden jsem se online přihlásil jako dobrovolník, pač zkušenosti z hospiců a LDNek mám mrak. Dnes mi volali, že jim vypadlo několik lidí a jestli bych mohl v sobotu přijít na kurz pečovatele. Bez rozmyslu jsem souhlasil a tak ze mě po sobotě bude pečovatel, kterej pomůže tam, kde je to potřeba. Mám radost, bo kdysi, když jsem se psem chodíval na canisterapii, jsem míval dobré pocity, že vracím to, co do mě bylo vloženo. Teď mám pocit stejný, navíc umocněný, protože je jasný, že sedět doma a kousat si nehty není ničím, co by pomohlo.

Mám prostě dneska dobrej den, dvakrát pocit, že dělám dobrou věc, že krom vydělávání peněz zaměstnavateli můžu přispět i jinak. Tak se s váma o radost dělím, protože taková radost je dvojnásobná. A kdyby náhodou někdo z vás nevěděl, co s časem, odkaz na Červený kříž přikládám TADY.

P.S. Taky se vám čím víc častěji stává, že jste ve při se svými jinak souznícími bližními? Já jsem se totiž nedávno rafl s Martičkou kvůli čemusi stran 5G sítí, dnes s Aničkou z Prahy skrzeva dodržování karantény… Divná doba, snad to brzo překonáme a budeme silnější.

P.P.S. Ať už si o koroně myslíte cokoli, věříte čemukoli, zastáváte tu či onu ideologii, dávejte na sebe pozor. Jeden nikdy neví, kdy se dostane do horeček nebo hádky s kámoškou. A ani jedno nestojí za to.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s